Ekonomi

Anadolu Hayat Emeklilik, Hayat Sigortası ve Bireysel Emeklilik Sektörünün En Mutlu İşyeri Oldu

Anadolu Hayat Emeklilik, Happy Place to Work firması ve Capital Dergisi iş birliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Araştırması”nda; Hayat sigortası ve bireysel emeklilik sektörlerinde en keyifli işyeri olarak seçilmiştir. Şirket ayrıca “Üstün Çalışan Deneyimi” sertifikasını almaya hak kazandı.

Happy Place to Work ve Capital Dergisi tarafından yapılan “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasına göre; Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortası ve bireysel emeklilik segmentlerinde en memnun işyeri oldu. “Olağanüstü Çalışan Deneyimi” sertifikasını da almaya hak kazanan şirket, böylelikle üst düzey çalışan deneyimini tescillemiş oldu. Anadolu Hayat Emeklilik adına ödülü organizasyon yetkilileri 19 Haziran 2023 tarihinde Genel Müdür Murat Atalay’a takdim etti.

Kazandıkları ödülle ilgili açıklama yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Şubemizde hep birlikte daha iyiye ulaşmayı hedeflerken, öncü ve yenilikçi çalışmalarımızla örnek bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz. Anadolu Hayat Emeklilik ailesi ile Çalışma arkadaşlarımızın değerlendirmeleri ve şirketimiz ile ilgili geri bildirimleri sayesinde aldığımız bu ödülün yanı sıra, onların memnuniyeti bizim için çok değerli. Değerli ‘Türkiye’nin En Memnun İş Yeri’ ünvanı ile birleşen ‘Olağanüstü Çalışan Deneyimi’ sertifikamızla çalışma arkadaşlarımızın şirkete olan bağlılığını ve memnuniyetini tescillenmiş görmek bizim için gurur kaynağı. Önümüzdeki dönemde de insan kaynakları uygulamalarımızın ve iç iletişimimizin başarısının devam etmesi ile keyifli çalışma ortamımızı hatasız bir şekilde daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kapsamlı bir araştırma sonucunda belirlenen En Keyifli İş Yerleri Listesi; şirketlerin çalışan deneyimi ve insan odaklı çalışma kültürünü destekleyen uygulamaları baz alınarak belirlenmektedir. Araştırma kapsamında çalışanların şirketten memnuniyetlerini anlamak için anket yapılmıştır. Burada yeterli puan alındıktan sonra şirketin insan kaynakları uygulamalarının aktarıldığı HR Check süreci tamamlanmıştır. HR Check değerlendirmesi, Happy Place to Work tarafından oluşturulan bağımsız bilim konseyi tarafından yapıldı. Her iki süreçten alınan ortalama puan sonucu Anadolu Hayat Emeklilik’in liste ve sertifika başarısını ortaya koymuştur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-feke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu