Haber

Dev Buzul Kanada’da Sahile Yaklaşıyor

Küresel bir iklim değişikliği acil durumunun ortasında, dünya bitki, hayvan ve insan hayatını tehdit eden endişe verici değişikliklerle karşı karşıya. Macera sporları fotoğrafçısı Dru Kennedy ve arkadaşı, Newfoundland’ın Büyük Kuzey Yarımadası yakınlarındaki popüler bir buzul izleme noktası olan Goose Cove’da sisin dağılmasını sabırsızlıkla bekledi. Amacı, arka plan olarak sürüklenen bir buzul kullanarak eksiksiz bir bisiklet çekimi yapmaktı.

Geçenlerde Kanada’da muazzam bir olay gerçekleşti ve onlarca yerli şaşkına döndü. Newfoundland adasında, insanlar kıyıya yaklaşan devasa bir buzul gözlemlediler. Sosyal medyada hızla dolaşan görüntüler, bu devasa buz kütlesinin tehlikeli bir şekilde kıyıya yaklaştığını gösteriyordu.

Buzulların öngörülemez doğası, her an sürüklenebilecekleri, parçalanabilecekleri veya eriyebilecekleri için çekiciliğini artırıyor. Bazı meraklılar Iceberg Finder gibi platformlardaki en son görüntülemelere göz atarken, diğerleri tesadüflere güveniyor. Kennedy, buzulları takip etmenin çoğu zaman adanın nefes kesen bölgelerini keşfetmeye yol açtığını belirtiyor.

silivri-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu