Haber

HAK-SEN 1 Mayıs’ı Taksim’de kutladı

EDDA SÖNMEZ – SİNEM NAZLI DEMİR

Kamu Çalışanları Hakları Sendikaları Konfederasyonu (HAK-SEN), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutladı. HAK-SEN Genel Başkanı Ayhan Çivi ve beraberindeki berber heyeti, 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybeden vatandaşlar anısına Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Cenaze namazını imam kıyafeti giyen bir kişi gıyabında kıldırarak, “Enflasyonun altında yükselen kira fiyatlarının altında ezilen ve kadrosundan daha düşük maaş alan memurlar maalesef hayatını kaybetti.”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak ve taleplerini dile getirmek için personel kıyafetleriyle Taksim Meydanı’na gelen HAK-SEN heyeti, Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı ve basın açıklaması yaptı. HAK-SEN Genel Başkanı Çivi’nin konuşmasının ardından imam kılığında bir kişi, görevliler için gıyabında cenaze namazını kıldırdı.

“ÖLÜME GİDİYORUZ”

Heyete, “Subay’ı nereden tanıyorsunuz?” diye soran imam, “Biz fakirleri biliriz” yanıtını verdi. İmam sözlerine şöyle devam etti: “Allah ruhunuza rahmet etsin El Fatiha”.

“Enflasyon altında yükselen kira fiyatlarının altında ezilen, aldığı işi çarşıya çıkınca üç kez düşünen, çalıştırdığı işçiden daha düşük maaş alan memurlar maalesef vefat etti. memurlara yapılmayanın kurbanıyız ve ölecek durumdayız.

İşçiye, emekliye, esnafa, sanayiciye yapılan iyileştirmelerden mahrum bırakıldık. Bu anlamlı günde devlet memurlarının bir an önce güzelliklerle ayağa kaldırılmasını talep ediyoruz.”

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu