Haber

Kemalpaşa’nın 3. Anaokulu Ören’e Açıldı

Çalışan ve dar gelirli ailelere destek amacıyla 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde Ören Gündüz Bakımevi (Kreş) hizmete açıldı.

Kemalpaşa Belediyesi, eğitim alanında yaptığı kapsamlı çalışmalar doğrultusunda Ören’de Gündüz Bakımevleri’nin üçüncüsünü hizmete açtı. Yaklaşık 40 öğrenci kapasiteli merkezde 2 derslik, yemekhane ve oyun alanları bulunmaktadır. Alanında uzman 3 öğretmen ve idari personelin görev yaptığı tesis, 3-4-5 yaş arası çocukları kapsayacak. Birçok alanda ücretsiz hizmet verecek olan anaokulunda İngilizce, jimnastik, satranç, çocuk hakları bilinçlendirme etkinlikleri, psikologlar gibi derslerle pekiştirilerek Örenli çocukların sanat ve sporla kendilerini konuşturması amaçlanacak. fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanları. Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet verecek olan tesis, öğrencilere diyetisyen eşliğinde hazırlanan 3 öğün yemek verecek.

”CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVGİSİYLE ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa’da çalışan annelerin yükünü alacaklarını belirterek, “Kadınların başta üretim olmak üzere hayatın her alanına katılımı çok önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu durumu desteklemek ve ilçemizde eğitim faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla başlattığımız anaokulu faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. Bugün 3’üncüsünü ilçemize kazandırdığımız eğitim evimizin hayırlı olmasını diliyorum. Burada aklı ve vicdanı hür, yüreği Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle dolu çocuklar yetiştireceğiz. İhale süreci devam eden ikinci merkezi kreşimizi de en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu