Haber

Meteorolojiden Yurdun Batı Bölgeleri İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hafta sonu Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli; Çanakkale’nin Ayvacık, Balıkesir’in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık ile İzmir’in Dikili, Bergama ve Kınık ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini bildirerek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

MGM’den bugün yapılan açıklamada, hafta sonu yarın geceden (03.00) itibaren Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Batı Karadeniz Bölgeleri, Çanakkale’nin Ayvacık, Balıkesir’in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık ve izmir. Dikili, Bergama ve Kınık ilçelerinde çok şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı. MGM’nin uyarısı şu şekilde:

11.03 Cumartesi ve Pazar günü batı kesimlerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısında (Eskişehir, Ankara, Çankırı) ve Batı Karadeniz’de yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacak. .2023, Edremit Körfezi (Çanakkale Ayvacık, Balıkesir Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık) ile İzmir’in kuzeyinde (Dikili, Bergama, Kınık) çok kuvvetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, yıldırım, yerel dolu, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

haber-kangal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu