Haber

Sezaryen sırasında cerrahi alet ‘plak boyutu’ unutuldu

Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde, 2020 yılında sezaryenle doğum yaptıktan 18 ay sonra kronik karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadının, ‘yemek tabağı büyüklüğünde’ cerrahi ayırıcıyı unuttuğu ortaya çıktı.

The Guardian’ın haberine göre, olayla ilgili ilk incelemelerin ardından 20’li yaşlarındaki hastanın durumu hakkında açıklama yapan Te Whatu Ora Auckland Hastanesi, “hastaya makul bir el becerisi sağlamadığı ve hareket kabiliyeti sağlamadığı” tezini reddetti. bakım”. 4 Eylül Pazartesi günü bir açıklama yapan Yeni Zelanda Sağlık ve Engelliler Komiseri Morag McDowell, hastanenin hasta hakları yasasını ihlal ettiğini bildirdi.

2020 YILINDAKİ OLAYA İLİŞKİN RAPOR HAZIRLANDI

McDowell, olayla ilgili raporunda, “Ameliyat sırasında hastanın içinde yabancı cisim kaldığına dair somut göstergeler var” ifadelerini kullandı.

Raporunda plasentanın doğum kanalı girişini tıkaması riski nedeniyle kadının önceden planlanmış sezaryen olduğu bilgisini de paylaşan McDowell, plasentanın kenarlarını geri çekmek için kullanılan Alexis cerrahi ayırıcının kullanıldığını belirtti. Operasyon sırasında yara, sezaryen sonrası kadında kaldı. Bayanda unutulan cerrahi alet, 2021 yılında, sezaryen ameliyatından 18 ay sonra yapılan tomografi çekimi sırasında fark edildi.

Kadının üzerinden cerrahi aletin çıkarıldığı bilgisinin de paylaşıldığı raporda, 2020 yılındaki ameliyat sürecinde bir cerrah, bir kıdemli asistan, tıbbi aletlerden sorumlu bir hemşire, üç sirkülasyon hemşiresinin bulunduğu belirtildi. , iki anestezi uzmanı ve bir ebe ameliyathanede. Raporun kamuoyuyla paylaşılmasının ardından açıklama yapan Te Whatu Ora Küme Cerrahisi Müdürü Dr. Mike Shepherd, kurum adına özür diledi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu