Haber

Yer değiştirmemiş kırık nedir ve ne zaman iyileşir? Djiku’nun sağ ayağının beşinci metatars kemiğindeki yerinden çıkmamış kırık yaralanması ne zaman geçecek?

Yer değiştirmemiş kırık nedir? Süper Lig devi Fenerbahçe, Ludogorets maçında sakatlanan Alexander Djiku’nun sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Djiku’nun sağ ayağındaki beşinci metatars kemiğinde yerinden çıkmamış kırık tespit edildiği açıklandı. Peki yer değiştirmemiş kırık nedir ve ne zaman iyileşir? Sağ ayağın beşinci metatars kemiğinde yer değiştirmemiş bir kırığın iyileşmesi ne kadar sürer? Detay!

YER DEĞİŞTİRMEMİŞ KIRIK NEDİR, TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

“Yer değiştirmemiş kırık” terimi aynı zamanda “yer değiştirmemiş kırık” olarak da bilinir ve bir kemik kırığını ifade eder. Bu tip kırık, kemiklerin yer değiştirmediği veya orantısız olmadığı bir kırığı tanımlar. Yani kırık kemik parçaları hala ortalanmış ve doğru şekilde hizalanmıştır.

Yer değiştirmemiş kırıkların prognozu genellikle daha iyidir çünkü kemikler doğru hizada olduğundan iyileşme süreci daha hızlı ve sorunsuz olabilir. Ancak iyileşme süresi yine de kırığın türü, kırığın kemikteki yeri, kişinin yaşı, genel sağlık durumu ve tedavi yöntemleri gibi birçok faktöre bağlıdır.

Kırığın iyileşme süresi genellikle birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Tedavi doktorunuzun tavsiyesine ve kırığın şiddetine göre değişiklik gösterebilir. Alçı, çelik levha, vida veya çivi gibi cerrahi müdahaleler de tedavi yöntemleri arasında yer alabilir.

Bu nedenle, yerinden çıkmamış bir kırığın tam olarak ne zaman iyileşeceğini belirlemek için bir doktora danışmak en iyi yaklaşımdır. Doktorunuz kırığınızın özelliklerine göre uygun bir tedavi planı geliştirecek ve iyileşme sürecini takip edecektir.

DJIKU YARALI

F.Bahçe, Ludogorets maçında sakatlanan Alexander Djiku’nun sağ ayağındaki beşinci metatars kemiğinde yerinden çıkmamış kırık tespit edildiğini açıkladı. Yıldız futbolcunun haftalarca sahalardan uzak kalacağı tahmin ediliyor.

İşte F.Bahçe’den yapılan açıklama;

“Profesyonel Futbol A Takımı oyuncularımızdan Alexander Djiku’nun, UEFA Konferans Ligi’nde oynadığımız Ludogorets maçında ayağına aldığı darbe sonrasında hissettiği ağrı şikayeti üzerine Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde MR çekildi. Yapılan değerlendirme sonucunda sağ ayağın beşinci metatars kemiğinde yerinden çıkmamış kırık tespit edildi. “Oyuncumuza geçmiş olsun ve tedavisine bir an önce başlanmasını diliyoruz.”

baliseyhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu